HIM616
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New HIM sound

+2
dahaka
darkgoetia
6 participanți

In jos

New HIM sound Empty New HIM sound

Mesaj  darkgoetia Sam Sept 08, 2007 1:42 pm

Ce parere aveti despre noua abordare de gen a formatiei cu noul album VD dupa cum zice solistul trupei ca e cel mai heavy album si cu influente de Doom
darkgoetia
darkgoetia
Admin

Numarul mesajelor : 99
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  dahaka Sam Sept 08, 2007 1:53 pm

"Heavy" hmmm , da e greu... ff greu , dar dur ? hmm. ma indoiesc GLV666 ramane preferatul meu si probabil cel mai "rock'n roll " album al trupei Smile
dahaka
dahaka
Admin

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 36
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

https://him616.forumgratuit.ro

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  DarkMajesty Lun Sept 10, 2007 2:29 pm

E o schimbare ce mi se pare k e foarte bine venita...si pot fara probleme sa urmeze noul sound... zau k Venus Doom este exact albumul ce il asteptam...
DarkMajesty
DarkMajesty
Up_class

Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  dahaka Lun Sept 10, 2007 2:30 pm

Da e albumul cel mai bun din posibilitatile oferite de Warner pentru trupa. Hmmm , eu astept inca that '95 demo for Love's Requiem,, damn!!
dahaka
dahaka
Admin

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 36
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

https://him616.forumgratuit.ro

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  darkgoetia Lun Sept 10, 2007 2:31 pm

DarkMajesty a scris:E o schimbare ce mi se pare k e foarte bine venita...si pot fara probleme sa urmeze noul sound... zau k Venus Doom este exact albumul ce il asteptam...


E un album bun...dar parca 2 melodii mai scartaie putin....oricum 2thumps up! rabbit nu sau mai facut de rusine:D
darkgoetia
darkgoetia
Admin

Numarul mesajelor : 99
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  DarkMajesty Lun Sept 10, 2007 2:31 pm

dahaka a scris:Da e albumul cel mai bun din posibilitatile oferite de Warner pentru trupa. Hmmm , eu astept inca that '95 demo for Love's Requiem,, damn!!

Love's requiem Rolling Eyes
DarkMajesty
DarkMajesty
Up_class

Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  dahaka Lun Sept 10, 2007 2:34 pm

DarkMajesty a scris:
dahaka a scris:Da e albumul cel mai bun din posibilitatile oferite de Warner pentru trupa. Hmmm , eu astept inca that '95 demo for Love's Requiem,, damn!!

Love's requiem Rolling Eyes
nu inteleg " Rolling Eyes " why?
dahaka
dahaka
Admin

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 36
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

https://him616.forumgratuit.ro

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  DarkMajesty Lun Sept 10, 2007 2:35 pm

dahaka a scris:
DarkMajesty a scris:
dahaka a scris:Da e albumul cel mai bun din posibilitatile oferite de Warner pentru trupa. Hmmm , eu astept inca that '95 demo for Love's Requiem,, damn!!

Love's requiem Rolling Eyes
nu inteleg " Rolling Eyes " why?

Adik in semn de admiratie ... poate n-a fost icon-ul potrivit.... Wink
DarkMajesty
DarkMajesty
Up_class

Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  Tillmad Mar Sept 11, 2007 5:38 am

Pai intradevar e mai heavy ...si e o buna schimbare...
Tillmad
Tillmad
Piciotto

Numarul mesajelor : 11
Location : Brad
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  Dark_Light_13 Mar Sept 11, 2007 5:42 am

Sound-ul intradevar e putzin schimbat,dar dupa cum spuneam(scuze k ma repet)esenta e aceeashi!!! I love you
Dark_Light_13
Dark_Light_13
Piciotto

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Location : Hunedoara
Data de inscriere : 10/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  darkgoetia Mar Sept 11, 2007 5:49 am

Dark_Light_13 a scris:Sound-ul intradevar e putzin schimbat,dar dupa cum spuneam(scuze k ma repet)esenta e aceeashi!!! I love you

Dupa parerea mea esenta nu e aceeasi...trupa a adoptat influente doom (vezi type o negative) spre deosebire de albumele anterioare cand sursa de inspiratie principala erau cei de la Black Sabbath.O alta diferenta intre VD si celelate albume (exceptand Dark Light) e faptul ca 'Lucifer' se regaseste ca si nume propiu in versurile melodiei SWPH..nemaifiind nevoie de al deduce(Sweet Pandemoniom,I've crossed oceans of wine to find you etc)
darkgoetia
darkgoetia
Admin

Numarul mesajelor : 99
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  Dark_Light_13 Mar Sept 11, 2007 8:07 am

darkgoetia a scris:
Dark_Light_13 a scris:Sound-ul intradevar e putzin schimbat,dar dupa cum spuneam(scuze k ma repet)esenta e aceeashi!!! I love you

Dupa parerea mea esenta nu e aceeasi...trupa a adoptat influente doom (vezi type o negative) spre deosebire de albumele anterioare cand sursa de inspiratie principala erau cei de la Black Sabbath.O alta diferenta intre VD si celelate albume (exceptand Dark Light) e faptul ca 'Lucifer' se regaseste ca si nume propiu in versurile melodiei SWPH..nemaifiind nevoie de al deduce(Sweet Pandemoniom,I've crossed oceans of wine to find you etc)

A binenteles k muzik e putzin schimbata(vb d ritm) dar mai e vb d versuri care merg p aceeashi tema:dragostea sau despartirea,care tot timpul au fost prezente in melodiile lor!!! Wink
Dark_Light_13
Dark_Light_13
Piciotto

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Location : Hunedoara
Data de inscriere : 10/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  darkgoetia Mar Sept 11, 2007 8:45 am

Dark_Light_13 a scris:
darkgoetia a scris:
Dark_Light_13 a scris:Sound-ul intradevar e putzin schimbat,dar dupa cum spuneam(scuze k ma repet)esenta e aceeashi!!! I love you

Dupa parerea mea esenta nu e aceeasi...trupa a adoptat influente doom (vezi type o negative) spre deosebire de albumele anterioare cand sursa de inspiratie principala erau cei de la Black Sabbath.O alta diferenta intre VD si celelate albume (exceptand Dark Light) e faptul ca 'Lucifer' se regaseste ca si nume propiu in versurile melodiei SWPH..nemaifiind nevoie de al deduce(Sweet Pandemoniom,I've crossed oceans of wine to find you etc)

A binenteles k muzik e putzin schimbata(vb d ritm) dar mai e vb d versuri care merg p aceeashi tema:dragostea sau despartirea,care tot timpul au fost prezente in melodiile lor!!! Wink

Ritmul e acelasi in mare parte...Tema despartirii a fost prezenta mai mult pe Deep Shadows,pecand tema principala a melodiilor este Love and death...dar nu neaparat dragostea de o 'Ea'
darkgoetia
darkgoetia
Admin

Numarul mesajelor : 99
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  dahaka Mar Sept 11, 2007 8:52 am

Cu adevarat ritmul e acelasi Razz dupa parerea mea , hear the drums Smile. Anyway in legatura cu temele albumelor , in afara de Deep shadows care ne vb verde in fatza despre dragoste , reatie etc. restul temelor pot fi intepretabile. Si ca sa imi exprima si eu opinia Razz sunt de acord in totalitate cu goetia. So love and death embrace Very Happy? or not confused
dahaka
dahaka
Admin

Numarul mesajelor : 104
Varsta : 36
Location : Galati
Data de inscriere : 08/09/2007

https://him616.forumgratuit.ro

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  Traznet Mar Sept 11, 2007 11:52 am

mie imi place sa ascult him , indiferent daca e cel nou sau cel vechi, desi stiu ca mai mult fetele asculta HIM si mi so reprosat tot o sa-l ascult si are o gramada de melodii faine cum ar fi Borelus, PLease don't let it go,Rebel Yell,And Love say no, Right here in my arms, The funerals of hearts,Joi and sorrorw,your sweet 666,Vampire heart,Rip Out The Wings of a Butterfly,Dark Light, Behind The Crimson Door,Beautiful,Don't close your heart,Close to flame, Heartache Every Moment,Lose You Tonight,Wicked game,It's all tears,Buried alive by love,Bury me deep inside your heart, Join me in death,Poison Girl, Razorblade kiss,Resurection, Right here in my arms si nu te mai poti oprii

imi place enor cum ataseaza cuvintele in versuri, eu zic cai un fel de Bacovia in muzica, poate mai sunt si altii, da io numa pe HIM ii stiu

Traznet
Piciotto

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 10/09/2007

Sus In jos

New HIM sound Empty Re: New HIM sound

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum